12 Nisan 2015 Pazar

Kamisama Hajimemashita

Tomoe Tomoee Tomoeee!


Nanami sıradan bir lise öğrencisidir. (3 yıldır gözlemlediğim kadarıyla oldukça salak bir karakter.) Nanami'nin annesi küçük yaştayken ölmüş, babasının sorumsuzluğu yüzünden eve haciz gelmiştir ve Nanami evsiz kalmıştır. Sokakta otururken Bölge Tanrısı ile karşılaşır ve durumunu anlatınca Mikage ona evini verir ama Mikage'nin eski hizmetçilerinden olan Tomoe  Nanami'yi henüz kabul etmeye hazır değildir.
Animemiz böyle başlıyor ve olaylar olaylar.
Karakterlere gelirsek:Nanami her animede itinayla bulunan bir adet salak kız. Her zamanki gibi çok zeki olmayan ama çok iyi ve çalışkan olan bir kızcağız.


Tomoe hakkında ne yazsam az ahahah. Çünkü tamamen fangirller için yaratılmış bir karakter. Her shojo animede bulunuyor böyleleri ama Tomoe çok mükemmel lan! Kamisama Hajimemashita bu kadar ünlüyse sebebi Tomoe'dir. Her animedeTomoe gibi karakter arar oldum  ama yok onun  gibisi. Tabi ki bu düşünceler tamamen şahsi ve bir fangirlin düşünceleridir belirteyim.


Diğer karakterlere gelirsek çoğu fantastik animede olduğu gibi; tengu, shikigami ve yerel tanrılar gayet başarılı bir şekilde işlenmiş.
Yine izlemek için fikrimi sorarsınız biz bayanlar için gayet güzel bir anime ama erkekler için aynı şeyi söyleyemeyeceğim maalesef. Sevgilinizle izlemenizi hiç tavsiye etmem.Siz Tomoe dedikçe sinir krizi geçirebilir nihahah.

Şöyle de bir durum var çok fazla anime izlemem genelde tavsiyeleri beğenmem ama bu animeyi 2 sezondur takip ediyorum ve üçüncü sezonu dört gözle bekliyorum.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder