16 Aralık 2012 Pazar

ARKADAŞLIK ÜZERİNE EN İYİ DİZİ: NOBUTADİZİNİN KONUSU :)Yazıma başlamadan önce bana bu diziyi önerdiği için Küçük Filozof'uma arigato!! Sayesinde çok güzel bir dizi izledim.

Dizimizin konusu arkadaşlık, iç çatışmalar,insanların bizim hakkımızdaki düşünceleri,popülerlik ve biraz acı ama gerçek eziklik dışlanmak ve bir kızı yeniden baştan aşağıya değiştirmek.

 Arkadaşlık üzerine çok dizi film izledim Kore Japon yapımı ama hiç biri beni bu kadar etkilenmemiştim. Çünkü hepsinde aşk üçgeni vardı ama bunda yok biraz da o yüzden sevdim sanırım. Bir de arkadaşlık çok güzel anlatılmış gerçekten. Her Japon dizisinde öğrendiğim gibi bundan da bir şey öğrendim. ''Popülerlik önemli değildir asıl önemli olan arkadaşlık dıstluk ve samimiyettir.''OYUNCULAR


Kame / Kritani Shuji

Ünlü Japon grubu KAT-TUN'un lideri kendileri ben beğendim bu çocuğu ama kaşları benimkinden ince yemin ederim kası da  yok zapzayıf ama beğendim işte. 
Jae Joong'u boşayabilirim Kame için şu yazyı yazarken. JJJ(Nerede soğuk nevale ilgimi çekiyor.)

Dizide her şeyi bir oyun yerine koyan aslında ikili oynayan  kendini beğenmiş ama özünde iyi olan okulun en havalı çocuğu. Ayrıca sırf popülerlik için sevmediği bir kızla çıkacak kadar da p*ç.
Ama sevdiği ve korktuğu biri var oda diğer Kusano Akira.JYamapi / Kusano Akira


Namı değer Yapami'miz azıcık Japon ünlülere falan gözünüz takıldıysa adını ben gibi duymuşsunuz google amcadan fotoğraflarına bakmışsınız. Ben de bakmıştım ama şu postu yazarken öğrendim bu dizide oynadığını çünkü hiç dizisini izlememiştim.


KON!!! :*
Dizide  Shuji'nin okulda çekindiği tek kişi. Babası ona ''Git hayatını yaşa lise bittikten sonra şirketin başına geçeceksin.'' demiş.
.Ben çok sevdim Akira karakterini kendine has hal ve hareketleri hatta kelimeleri var. 

Horikita Maki  / Kotani Nobuko

İzlediğim dizilerin çoğunda bu kız var hangi diziyi açsam bu kız vallahi.JJJ

Dizimizin ismi zaten bu karakterden geliyor. Nobuta dışlanmış korkunç görünümlü, ruhsal olarak problemli yalnız bir kız hatta dizinin başında kendini asacak bir ağaç arıyordu.


Mariko


İşte benim blogumu süsleyen hatun gerçek adı Erika. Dizide Shuji'nin kız arkadaşı.
Diziden Kareler :)Kızın dizideki gülümsemesi şu gülüş için izlenir yahu.

Resim yazısı ekle
Nobuta'nın okuldan ilk arkadaşı.
Saçlar çok şirin değil mi? 
Shuji yani Kame'nin kardeşi. 
Diziden unutamadığım bir cümle Shjui'nin kardeşi ''Abim okulda bir prens olabilir  ama evde tam bir pislik.'' demişti. 

ŞİDDETLE  VE ŞİDDETLE TAVSİYE EDİYORUM İZLEYİN!! :)))

Görüşlerinizi benimle paylaşın lütfen. :))
Yorum yapmak isterseniz yorumunu yazdıktan sonra anonim seçeneğiyle yapabilirsiniz.:))

1 yorum:

  1. Çok eğlenceli bir diziydi. :) Ben de çok sevmiştim. Japonların bu tür diziler yapmalarının sebebi böyle dostuları yitirmeye başladıklarının farkına varmaları. Onlarda genelde bir şey yapılıyorsa bir amacı vardır ya hani. :) Ama çok güzel orası ayrı. Dizilerin hep Japon versiyonlarını daha çok seviyorum aşk daha masum, yok ya da entrika çok dönmüyor. :D

    YanıtlaSil